Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Rajstopki dziecięce \

Bawełniane rajtuzki dziecięce

Rajstopy kojarzą się najczęściej z bielizną damską, niezbędną w zestawieniu z różnego rodzaju spódnicami i sukienkami, szczególnie w chłodnych porach roku, jednak noszą je nie tylko kobiety, ale również dzieci. Jest to niezwykle praktyczny i wygodny element garderoby każdego malucha, doskonały do noszenia na co dzień praktycznie o każdej porze roku.

Rajstopy dziecięce dostępne są w wielu rozmiarach i niezliczonej ilości modeli, zarówno cienkich, przeznaczonych na okres wiosenno-letni, jak i ciepłych i grubych, idealnych na zimę i nazywanych popularnie rajtuzami.

Ciepłe, zimowe rajtuzy dla dzieci są najczęściej wykonane z wysokiej jakości bawełny z ewentualną domieszką innych komponentów, takich jak poliamid, elastan, czy lycra, dzięki czemu doskonale chronią maluchy przed chłodem, a jednocześnie są bardzo wygodne i elastyczne.

Są powszechnym elementem ubioru dziewczynek w każdej porze roku, gdyż świetnie prezentują się z różnego rodzaju sukienkami, spódniczkami czy tunikami. Noszą je jednak także chłopcy, ale tylko w porze jesienno-zimowej – noszone pod spodniami pełnią funkcję ocieplającą i są świetna alternatywą dla znacznie mniej wygodnych kalesonów. Rajtuzki przeznaczone są głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale bez problemu sprawdzą się także w przypadku młodszych dzieci, gdyż mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne śpioszki.

W sklepach z odzieżą dziecięca znajdziemy mnóstwo modeli rajtuz dziecięcych, najczęściej są one grube, kryjące i ciepłe. Jeśli chodzi o kolorystykę, jest bardzo szeroka – są to rajstopy we wszystkich kolorach i w wielu ciekawych wzorach, na przykład w paski, w kropki, w romby, w kwiaty, motylki czy serduszka. Szczególną popularnością cieszą się modele z motywami bajkowymi.

Dużą zaletą rajstop dziecięcych, oprócz tego, że są stosunkowo tanie, jest fakt, że są one bardzo elastyczne, dzięki czemu dzieci nie wyrastają z nich tak szybko, jak z innych ubrań. Nie mniej jednak, kupując maluchowi takie ubranko, bierzemy pod uwagę jego wiek oraz wzrost. Warto także sugerować się kolorystyką – dla dziewczynek odpowiednie będą jaskrawe, wyraziste kolory, dla chłopców wybrać możemy bardziej stonowane, na przykład kolor niebieski, zielony, szary czy brązowy.