Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rajstopy na lato \

Super cienkie rajstopy na lato

Latem, gdy słońce przygrzewa i temperatura jest wysoka, przewiewna sukienka czy spódniczka jest chyba najlepszym strojem dla każdej kobiety. Z praktycznego punktu widzenia, nie musimy wówczas zakładać rajstop, gdyż na pewno nie zmarzniemy, jednakże są pewne sytuacje, kiedy mino upałów nie wypada się bez nich pokazywać.

Jest bardzo wiele kobiet pracujących w firmach, gdzie obowiązuje elegancki strój typu kostium składający się z żakietu, spódnicy, eleganckiej bluzki, a do tego klasyczne czółenka i obowiązkowo rajstopy. Tak jest między innymi w bankach, urzędach, biurach i różnych korporacjach, gdzie pokazanie się w eleganckim stroju bez rajstop byłoby nietaktem, nawet gdy za oknem temperatura osiąga trzydzieści stopni. Co zrobić, aby noszenie rajstop nie było koszmarem gdy żar leje się z nieba? Idealnym i chyba jedynym sensownym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą bardzo cienkie rajstopy.

Rajstopy dostępne na rynku mogą mieć różna grubość, która jest określana jednostka nazywana denierem, który na opakowaniach oznaczany jest skrótem „den” oraz liczbą – im jest ona wyższa, tym rajstopy są grubsze. Najgrubsze modele przeznaczone na zimę mogą mieć nawet kilkaset denierów, są bardzo ciepłe i praktycznie zupełnie kryjące, jednak na upalne dni powinnyśmy wybrać rajstopy bardzo cienkie, a więc 3 lub 5 „den”.

Bardzo cienkie rajstopy na lato są najczęściej wykonane z włókien poliamidowych, zwanych również nylonem, ale także z włókien poliestrowych (lycra, dorlastan lub linel) lub włókien poliuretanowych – elastanu lub spandexu. Dostępne są również rajstopy ze streczu, jednakże tkanina ta nie opina nóg tak jak na przykład lycra, może się wyciągać, jest też szorstka, dlatego produkuje się z niej przede wszystkim rajstopy tańsze, które można kupić w pudełkach. Rajstopy mogą być wykonane ponadto z jedwabiu, jednak jest to bardzo drogie i trudno dostępne włókno, więc na rynku dostępne są głównie modele z włókien syntetycznych.

Jak już wspomniano, rajstopy na lato są bardzo cienkie, dlatego też mało wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej są dostępne w cielistych kolorach, ponieważ są prawie niewidoczne na nogach, ale jeśli są wykonane z wysokiej jakości włókien, potrafią pięknie rozświetlić i wygładzić skórę, pełniąc jakby rolę makijażu dla nóg. W sklepach znajdziemy także rajstopy w innych kolorach, dość popularne są na przykład czarne, nie są one jednak najlepszym wyborem na lato, gdyż wyglądają nienaturalnie.